Ompysslade

Inte lätt att hinna blogga när man blir bortskämd och ompysslad! Ibland har man det extra bra!

About carlssonkarlsson

Västerbottning på västkusten.

6 responses to “Ompysslade”

  1. Helen says :

    Känner en viss press nu!! Nä, det gör jag inte!! ååååh, vad jag ska pyssla om dig, syrran!! Klia på ryggen, klia håret, rostbiffsmacka….. Vad du önskar!! Puss på dig!! Anders får en kram!!

    • carlssonkarlsson says :

      Press ja, jag har ju rest ganska långt, trodde faktiskt att du skulle möta mig på Landvetter i din hemliga flygplatshämtarkostym… men inte! Så ja, en rostbiffmacka.som kompensation, det vore nåt!

  2. Helen says :

    Jag dammade av min dräkt för en tid sen, övriga familjemedlemmar uppskattade den dock inte…. Tittade bara konstigt på mig och jag försökte förklara…. Men icke…..

    • carlssonkarlsson says :

      Äsch. Du är fin i den, jag lovar! Mysan och Vikke behöver bara vänja sig vid att se att deras mamma är en superhjälte! Clark Kent är ju också lite missförstådd innan han byter om?

  3. Helen says :

    Tur att nån förstår mig!! Tack snyrran!! Jag går och byter om direkt!! Jag för….för ett…. Trallala!!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: