Hihi, pappa och mamma passade på att överraska idag med en bild som jag inte minns när den togs… men de kommer ihåg sina frisyrer och polisonger i alla fall!

Etiketter:liten och rosa
Från Sverige och Partille, till People's Republic of China (PRC) och Shanghai. Och tillbaka till Partille igen.
Två år var det tänkt, blev förlängt med ett tredje.
Om små och stora händelser i en annan vardag, och nu om den vanliga vardagens omstart efter hemflytt.

Grattis på födelsedagen bästa kusin! Massor av kramar och hoppas du får massor av paket och mys!
Tack o tack, och ha det mysigt du med!
Goa Månkan….superdupermegabamsekramar till dig från lilla mig!!!!!
Igr diskuterades det ostbgar… s d tnkte jag sklart p dig! Hihi!
Men ååååh, vilket foto!! Så fint! Söt redan då!! Puss puss!!
Nstan samma frisyr p mig d som nu, menar du!
Härligt å bli förknippad med något som luktar så illa!!! 😉
Nej, men ger en massa fniss!
Stort GRATTIS till dig på din dag!
Vilken mysig bild! Kram
Det är fortfarande den nionde här…så jag var i tid;-)
Jamen sjlvklart! Jag fyller ju hela ret, dessutom! Tack tack!
Nä, syrran, du har lite mer attityd nu!! Lite mer fixad!! Fniss!! Men tycker att mamma och pappa valde fina kläder till dig!! Söt med rosett!
Men ser du så snygga mamma och pappa är??! Coolt!
Jaaa, detta är kärlek det! Pussåkram från din allra egnaste lillsnyrra!! (Obs! Fast starkare!! Mooooahahaha!!)
Till er som tycker att jag är lite elak, detta är mitt sätt att ge igen på: hudkräm i tandkrämstuben, bittermandeln som SKULLE vara en sötmandel, att hon fnissade och sa att jag hade Jesus-lockar, att mitt födelsemärke såg ut som att nån stuckit mig med gaffel, att hon skämdes över mig på nån fotbollscup då jag ville köpa RAKETGLASS…..
Men som sagt, jag älskar dig ända upp till månen och tillbaka igen! Och du, M och V vill komma till er NU!!
Nu tycker jag att du lcker ut lite ondigt mycket information hr, som r lite knslig… Glassen hette faktiskt X-15, hur kul r det d att slpa p ngon liten skruttunge som vill ha RAKETGLASS? Det heter det ju inte. Sdets!!! PS: Det var Idomin-salva, den lgger sig fint p tnderna nr man borstar!
Hej Monica. Skickar en liten grattishälsning så här en dag i efterskott. Hoppas allt är bra med er båda.
Här har vintern äntligen kommit, idag nöp det i kinderna till och med 🙂 Härligt härligt.
Stor kram från Eva m familj!
Hej, d kontrar jag med ett grattis 10 dagar i efterskott… Hrm! Hoppas ni fr vintern innan det r dags fr vren, men det hinns nog med nnu! Kram, M